Potkunyrkkeilyn SM-kilpailujen 2021 tulokset

Potkunyrkkeilyn SM-kilpailut iskettiin viime viikonloppuna, 21.-22.8.2021, Suomen Kamppailuopistolla Espoossa. Sarjoja oli huimat 18 kappaletta ja mestareita kruunattiin 13 eri seurasta.

Potkunyrkkeilyn SM-kilpailut 2020

Kamppailuvirasto onnittelee kaikkia tuoreita mestareita ja myös jokaista osallistujaa, joka naruneliön sisään uskaltautui nousemaan. Hieno suoritus!

Liiton sivuilta pääsee katselemaan kuvia jokaisesta otteluparista.

Alta löytyvät kisojen tulokset:

Full Contact Naiset -56 kg
1. Saarelainen Saju, Järvenpään Kehäkarhut
2. Tolonen Johanna, NHB Iisalmi

Full Contact Naiset -65 kg
1. Väänänen Ira, NHB Iisalmi
2. Franck Cassandra, Espoon Kehähait
3. Mäntylä Jenna, MMA Seinäjoki

K1 Naiset -52 kg
1. Närhi Elsa, Jyväskylän Jigotai Kickboxing
2. Al-Saffu Noora, GB Gym
3. Hannus Heli, Kickboxing Team Oulu

K1 Naiset -56 kg
1. Honkonen Essi, Jyväskylän Jigotai Kickboxing
2. Immonen Janita, Jyväskylän Jigotai Kickboxing

K1 Naiset -60 kg
1. Pöyhönen Katja, Jyväskylän Jigotai Kickboxing
2. Valkeinen Oona, GB Gym
3. Hakkinen Viivi, MMA Seinäjoki
3. Holmlund Pihla-Maaria, Lahden Kamppailulajikeskus
5. Horttanainen Iida, MMA Team 300
5. Pulli Mirja, Helsingin Jujutsuklubi

K1 Naiset -65 kg
1. Hankilanoja Mari-Leea, Lahden Kamppailulajikeskus
2. Tukonen Elisa, Combat Academy Of Finland
3. Haljala Matilda, MMA Team 300
3. Teppola Phisinee, Lahden Kamppailulajikeskus

K1 Naiset -70 kg
1. Vanhakoski Virve, Kushin-Kan
2. Eloranta Elli, Jyväskylän Jigotai Kickboxing
3. Koivupuu Elisa, Kickboxing Team Oulu

K1 Naiset +70 kg
1. Hänninen Mirjam, Vantaan Kamppailuklubi
2. Vainio Jennika, Combat Academy Of Finland
3. Hämälä Petra, Kickboxing Team Oulu
3. Pukkila Anne-Emilia, MMA Seinäjokia-Juniorit

A-juniorit K1 naiset +70 kg
1. Holmlund Solja-Linnea, Lahden Kamppailulajikeskus

2. Pisto Nella, MMA Seinäjoki

Full Contact Miehet -63.5 kg
1. Maunu Tatu, Espoon Kehähait

Full Contact Miehet -75 Kg
1. Hyvärinen Mikko, NHB Iisalmi
2. Hankaniemi Dlovan, MMA Seinäjoki

K1 Miehet -60 kg
1. Kahma Jonne, Kickboxing Team Oulu
2. Lawrence Korede, Ahjo Training Center
3. Renfors Jesse, MMA Team 300
3. Sheikh Burhan, Crest Professional Fighting Center
5. Helkiö Aleksi, Kushin-Kan

K1 Miehet -63,5 kg
1. Juvonen Jimi, Combat Academy Of Finland
2. Lehtosaari Joni, Combat Academy Of Finland
3. Tikkanen Olli, Jyväskylän Jigotai Kickboxing

K1 Miehet -67 kg
1. Suomela Lauri, Kickboxing Team Oulu
2. Lunden Oskar, MMA Team 300
3. Kunushevci Shuajb, Crest Professional Fighting Center

K1 Miehet -71 kg
1. Peltonen Elmo, MMA Team 300
2. Kähäri Atte, Turun Kontaktikarateseura
3. Holmberg Oskari, Vantaan Kamppailuklubi

K1 Miehet -75 kg
1. Holmberg Aleksi, Vantaan Kamppailuklubi
2. Korventaus Niko, Combat Academy Of Finland

K1 Miehet -81 kg
1. Tirronen Mikko, Rauma Fight Club
2. Ranto Marko, Sportfighters Jyväskylä
3. Pöyhtäri Roope, Nokian Kamppailu-Urheilijata-Juniorit

A-juniorit K1 miehet -63,5 kg
1. Englund John, KBT Kokkola
2. Renfors Juuso, MMA Team 300
3. Lönnstöm Felipe, Lahti Kickboxing Cluba-Juniorit

A-juniorit K1 miehet -71 kg
1. Haanpää Jaakko, Ahjo Training Center
2. Rezaee Emad, Crest Professional Fighting Center


Tulokset: Suomen Potkunyrkkeilyliitto
Kuva: Teemu Siikarla

Virkailija Teemu Siikarla

Check Also

Thainyrkkeilyn lasten ja nuorten SM-kilpailut 2021 oteltiin Tampereella

Eilen 6.11. ratkottiin lasten ja nuorten suomenmestaruudet MMA Team 300 salilla Tampereella. Kilpailuihin osallistui peräti …