Potkunyrkkeilyn SM-kilpailut 2020 – tulokset

Potkunyrkkeilyn SM-kilpailut vuosimallia 2020 oteltiin tänä viikonloppuna Espoon Tapiolassa.

Potkunyrkkeilyn SM-kilpailut 2020. Kuvaaja: Jonna Räisänen

Alla tuoreet Suomenmestarit ja mitalistit. Kamppailuvirasto onnittelee kaikkia tasapuolisesti!

LUOKKASIJOITUSNIMISEURA
FFC-561goldRANTAKYLÄ TIIA-MARI ESPOON KEHÄHAIT
FFC-562silverSAARELAINEN SAJU JÄRVENPÄÄN KEHÄKARHUT
FFC-563bronzeHUTTUNEN NEA NHB IISALMI
FK1-521goldAL-SAFFU NOORA GB GYM
FK1-522silverHANNUS HELI KICKBOXING TEAM OULU
FK1-523bronzeNÄRHI ELSA KACHI-KAN MIKKELI
FK1-523bronzeKÄMPPI HANNA KAISA HELSINKI THAIBOXING CLUB
FK1-525HYVÄRINEN SOFIA HELSINKI THAIBOXING CLUB
FK1-525NURMI SARA ESPOON KEHÄHAIT
FK1-561goldSAARELA EMMI ESPOON KEHÄHAIT
FK1-562silverSKANTZ KRISTA KICKBOXING TEAM OULU
FK1-601goldPÖYHÖNEN KATJA JYVÄSKYLÄN JIGOTAI KICKBOXING
FK1-602silverVALKEINEN OONA NHB IISALMI
FK1-603bronzeÖSTERBERG ANETTE ESPOON KEHÄHAIT
FK1-603bronzePULLI MIRJA HELSINGIN JUJUTSUKLUBI
FK1-605SIRKEOJA MIINA CHITALADA FINLAND/ TAMPEREEN KICKBOXING RY
FK1-605RUUSKA SARI JYVÄSKYLÄN JIGOTAI KICKBOXING
FK1-605NIEMI MARIA HELSINKI THAIBOXING CLUB
FK1-651goldKOIVUPUU ELISA KICKBOXING TEAM OULU
FK1-652silverKARSIKKO JENNI HELSINKI THAIBOXING CLUB
FK1-653bronzeNIHTI IRIS ESPOON KEHÄHAIT
FK1-653bronzeMARTINEZ RONIA HELSINKI THAIBOXING CLUB
FK1-701goldVANHAKOSKI VIRVE KUSHIN-KAN
FK1-702silverEMDEN VAN LARESSA LAHTI KICKBOXING CLUB RY
FK1-703bronzeHÄMÄLÄ PETRA KICKBOXING TEAM OULU
FK1-703bronzeHÄNNINEN MIRJAM VANTAAN KAMPPAILUKESKUS
FK1-705ELORANTA ELLI JYVÄSKYLÄN JIGOTAI KICKBOXING
FK1-705NYMAN TIINA HELSINKI THAIBOXING CLUB
FK1-70+1goldRANTANEN ANNA LAHTI KICKBOXING CLUB RY
FK1-70+2silverLISTE NINA VANTAAN KAMPPAILUKESKUS
FK1-70+3bronzeNIEMI EDLA HELSINKI THAIBOXING CLUB
FOJK1-561goldLEHTOMÄKI MAIJA NHB IISALMI
FOJK1-562silverKOPONEN PIHLA LAHDEN KAMPPAILULAJIKESKUS
FOJK1-563bronzeOINONEN NIINA TAMPEREEN JU-JUTSUKOULU
FOJK1-563bronzeTURTONEN MILLA TAMPEREEN JU-JUTSUKOULU
FOJK1-601goldFRANCK CASSANDRA ESPOON KEHÄHAIT
FOJK1-602silverHOLMLUND SOLJA-LINNEA LAHDEN KAMPPAILULAJIKESKUS
FOJK1-603bronzeVUORINEN VIIVI KURIKAN RYHTI
MFC-811goldMÄENPÄÄ MIKAEL MMA SEINÄJOKI
MFC-812silverPENNANEN AKI NHB IISALMI
MK1-601goldKHALIF ABDIFATAH COMBAT ACADEMY OF FINLAND
MK1-602silverJÄRVINEN LASSE HELSINKI THAIBOXING CLUB
MK1-63,51goldJUVONEN JIMI COMBAT ACADEMY OF FINLAND
MK1-63,52silverVÄISÄNEN ANTON CHITALADA FINLAND/ TAMPEREEN KICKBOXING RY
MK1-63,53bronzeARKKO OSSI HELSINKI THAIBOXING CLUB
MK1-63,53bronzeKORHONEN SAMUEL COMBAT ACADEMY OF FINLAND
MK1-671goldBJÖRKSKOG KRISTOFFER HELSINKI THAIBOXING CLUB
MK1-672silverHONKANEN MIRO MMA IMATRA
MK1-711goldSUOMELA LAURI KICKBOXING TEAM OULU
MK1-712silverKÄHÄRI ATTE TURUN KONTAKTIKARATESEURA
MK1-713bronzePAKKANEN ANTTO MMA LAPPEENRANTA
MK1-751goldKORVENTAUS NIKO COMBAT ACADEMY OF FINLAND
MK1-752silverHOLMBERG OSKARI VANTAAN KAMPPAILUKESKUS
MK1-753bronzeKIANDER TONY MMA IMATRA
MK1-811goldMURUSTE MARKUS PRIMEFIGHTERS
MK1-812silverHOLMBERG ALEKSI VANTAAN KAMPPAILUKESKUS
MK1-813bronzeRANTA LAURI MMA IMATRA
MK1-813bronzeSAVOLAINEN TOMMI TUUSULAN NYRKKEILYSEURA
MK1-815OJANEN TONI LAHTI KICKBOXING CLUB RY
MK1-861goldTIRRONEN MIKKO LAPPEENRANNAN KICKBOXING CLUB
MK1-862silverTHANVEERA ROMEO MMA IMATRA
MK1-91+1goldSUKSI PIRKKA WASA 3 ROOTS RY
MK1-91+2silverSJÖMAN TOOMAS TUUSULA FIGHTER CLUB
MOJK1-63,51goldKAHMA JONNE KICKBOXING TEAM OULU
MOJK1-63,52silverHYNNINEN MAX ESPOON KEHÄHAIT
MOJK1-711goldTUGAREV OMAR MMA LAPPEENRANTA
MOJK1-712silverHEIKKILÄ CRISTIAN NHB IISALMI
MOJK1-713bronzeHAANPÄÄ JAAKKO AHJO TRAINING CENTER
MYJK1-63,51goldAHMAOJA LUCAS RJS RAUMA
MYJK1-63,52silverENGLUND JOHN KBT KOKKOLA RY.

Tulokset: Suomen Potkunyrkkeilyliitto
Kuva: Jonna Räisänen

Virkailija Teemu Siikarla

Check Also

Makwan Amirkhani kohtaa Edson Barbozan tappelusaarella

Suomalaisen vapaaottelun kirkkain tähti Makwan Amirkhani (16-4-0) ottelee lyhyellä varoitusajalla Edson Barbozaa (20-9-0) vastaan Abu …