Vapaaottelun SM-kilpailut 2020 – Tulokset

Nikita Taljan potku uppoaa Alizera Aholamin leukaperiin. Kuva Kalle Ryökäs

Tämän vuoden vapaaottelun SM-kilpailut kamppailtiin Ahjo Training Center’llä, Keravalla.

Alla tuoreet Suomenmestarit ja mitalistit. Kamppailuvirasto onnittelee kaikkia tasapuolisesti!

TULOKSET

JUNIORIT
Tytöt -61,2 kg
1. Iida Suvanto, MMA Imatra
2. Miina Olkinuora, Ahjo Training Center
3. Minttu Elg, Loop Martial Arts

C-pojat -48 Kg
1. Rasmus Rintee, MMA Imatra
2. Emil Ketola, MMA Imatra
3. Aleksanteri Hanski, MMA Imatra

B-pojat -56,7 Kg
1. Pavel Podkovin, MMA Imatra
2. Rene Vainiomäki, Sisu Gym

B-pojat -61,2 Kg
1. Lucas Ahmaoja, MMA Rauma
2. Aaron Karjalainen, HIPKO
3. Henri Kantanen, HIPKO

B-pojat -75 Kg
1. Getuar Rexhepi, Ahjo Training Center
2. Mikael Vilkman, HIPKO
3. Eetu Hämäläinen, Loop Martial Arts

A-pojat -61,2 Kg
1. Asla Järvinen, Loop Martial Arts
2. Eetu Ekebom, Espoon Kehähait

A-pojat -65,8 Kg
1. Veeti Maksimainen, MMA Imatra
2. Emil Cedergren, Loop Martial Arts
3. Ville Päiväniemi, HIPKO
3. Eemeli Penttilä, MMA Imatra

A-pojat -70,3 Kg (Voitot menivät tasan)
1. Justus Vesala, MMA Imatra
1. Timi Leskinen, Crest (parhaan nuoren ottelijan palkinto)
1. Tuomo Salo, MMA Imatra

A-pojat -77,1 Kg
1. Juho Suvanto, MMA Imatra
2. Pyry Kiviluoma, Oulun Kamppailuklubi
3. Tom Svanljung, HIPKO

A-pojat +93,0 Kg
1. Lauri Ranta, MMA Imatra
2. Matti Aurala, MMA Imatra
3. Santtu Viirret, Oulun Kamppailuklubi

NAISET
Naiset -61,2 Kg
1. Maarit Käkelä, Loop Martial Arts
2. Kati Silander, GB Gym

Naiset -65,8 Kg
1. Elisa Koivupuu, Kickboxing Team Oulu
2. Iris Nihti, Espoon Kehähait

MIEHET
Miehet -56,7 Kg
1. Nikita Talja, Espoon Kehähait
2. Alireza Aholami, Kickboxing Team Oulu

Miehet -61,2 Kg
1. Max Hynninen, Espoon Kehähait
2. Santeri Oikarinen, Kickboxing Team Oulu
3. Mikael Toivola, Loop Martial Arts
3. Valtteri Kivistö, MMA Imatra

Miehet -65,8 Kg
1. Ilias Laguir, Espoon Kehähait
2. Joona Hannula, Crest
3. Mika Räsänen, MMA Kuopio
3. Mohammad Ali, Finnfighters Gym

Miehet -70,3 Kg
1. Eemil Kurhela, RNC Sport Club
2. Elmo Peltonen, MMA Team 300
3. Jesse Mutikainen, MMA Imatra
3. Matias Huotari, GB Gym

Miehet -77,1 Kg
1. Niko Aikonen, MMA Joensuu
2. Max Sairanen, Ahjo Training Center
3. Risto Hämäläinen, MMA Utti
3. Oskari Stenholm, MMA Team 300

Miehet -83,9 Kg
1. Romeo Thanveera, MMA Imatra
2. Rene Katajalaakso, Jyväskylän Fightclub
3. Patrick Hill, GB Gym
3. Badou Faal, Espoon Kehähait

Miehet -93,0 Kg
1. Brayan Aspegren, Loop Martial Arts
2. Kirill Andreev, Finnfighters Gym

Tulokset: Suomen Vapaaotteluliitto ja Ahjo Training Center
Kuvat: Kalle Ryökäs

Virkailija Teemu Siikarla

Check Also

Makwan Amirkhani kohtaa Edson Barbozan tappelusaarella

Suomalaisen vapaaottelun kirkkain tähti Makwan Amirkhani (16-4-0) ottelee lyhyellä varoitusajalla Edson Barbozaa (20-9-0) vastaan Abu …